© Iedvesma 2016 

Iedvesmas Diena- "Cilvēks bez robežām"

Joanne O'Riordan vizīte Rīgā 2016. gada 6-10. jūnijā

​Kas ir Joanne O'Riordan?

  • Viena no 7 pasaulē dzīvojošiem cilvēkiem ar Tetra-amelia sindromu, kuru raksturo visu četru ekstremitāšu trūkums;

  • Cilvēku ar ierobežotām iespējām tiesību aktīviste;

  • TOYP World 2015 balvas ieguvēja;

  • “Īrijas gada jaunais cilvēks 2012” balvas ieguvēja;

  • Īrijas ietekmīgāko sieviešu kopienas balvas ieguvēja;

  • Filmas “No Limbs No Limits” galvenā varone;

  • Uzstājusies ANO konferencē ar uzrunu par tehnoloģisko produktu izstrādes vajadzību cilvēkiem ar ierobežotām iespējām un to dzīves kvalitātes uzlabošanu;

  • Uzstājusies TED Talks un piedalījusies Īrijas populārākajā televīzijas šovā The Late Late Show;

  • Panākusi, lai Īrijas valdība atceļ lēmumu par budžeta samazināšanu cilvēkiem ar invaliditāti;

  • Studē kriminālistiku, konsultē Masačusetsas tehnoloģiju universitāti un Apple robota izstrādi, kas paredzēts dzīves atvieglošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Pasākuma sponsori: Rietumu bankas labdarības fonds un Rīgas Brīvostas pārvalde

Pateicamies par atbalstu pasākuma organizēšanā: Invalīdu un viņu draugu apvienībai APEIRONS 

Joanne O'Riordan pirmā diena Latvijā

No 6. līdz 10. jūnijam Rīgā pirmo reizi viesojas unikālā personība, kuru mēdz dēvēt par cilvēku bez robežām – Džoana O’Riordana.

Otrdien, 7. jūnijā, Džoana O’ Riordana piedalījās Labklājības Ministrijas Invalīdu Lietu Nacionālās padomes ārkārtas sēdē, kurā noritēja diskusija, skarot daudz un dažādus nopietnus jautājumus par vides pieejamību invalīdiem Latvijā, kā arī tika apspriesti finansējuma un integrācijas jautājumi. Džoana viesojās arī bērnu rehabilitācijas centrā POGA, iesaistoties diskusijā par bērnu rehabilitāciju.

Joanne otrā diena Latvijā

Savas vizītes laikā Džoana, trešdien, 8. jūnijā, tikās ar Rīgas Domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku. Tikšanās laikā tika apspriesta vides pieejamība, starptautiskā pieredze, kā arī tika pārrunāti Džoanas iespaidi par Rīgu. Džoana viesojās arī Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur tikās ar Bērnu Slimnīcas fonda pārstāvjiem, bērniem un viņu vecākiem. Džoanas O’Riordanas vizīte Latvijā notiek ar Rietumu bankas labdarības fonda un Rīgas Brīvostas atbalstu, sadarbībā ar invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons.

Joanne vizīte Starptautiskajā skolā

9.jūnijā Džoana viesojās Latvijas Starptautiskajā skolā. Vizītes laikā notika tikšanās ar skolniekiem un skolas vadību. Paldies par silto uzņemšanu, par daudzajiem jautājumiem un pozitīvo attieksmi.

Cilvēks bez robežām- atklāts pasākums k/t Splendid Palace

8.jūnijā, Splendid Palace notika Iedvesmas Dienas centrālais pasākums "Cilvēks bez robežām - Joanne O'Riordan". Pasākuma laikā tika demonstrēta dokumentālā filma par Džoanas dzīvi "No Limbs No Limits". Džoana klātesošos uzrunāja ar iedvesmojošu runu, kura bija dzīvesprieka un pozītīvisma pilna. Haralda Burkovska vadībā notika saruna ar Džoanu un viņas vecākiem. Pasākuma laikā ar muzikālu priekšnesumu priecēja Diāna Ponaskova un Goran Gora. Pēc pasākuma oficialās daļas ikvienam klātesošajam bija iespēja nofotogrāfēties un parunāties ar cilvēku bez robežām - Džoanu. Paldies visiem atbalstītājiem un iesaistītajām organizācijām par iedvesmojošo vakaru! 

Fonda "Nāc līdzās" koncerta apmeklējums

Lieliskā fonda "Nāc līdzās" koncerta apmeklējums Anglikāņu baznīcā. Paldies Sarmai Freibergai un talantīgiem artistiem par sirsnīgumu, vienreizēju atmosfēru un baudāmiem priekšnesumiem.

Please reload